Tesla Model Y görüntüleri basında net olmasa da bir çok kez yer almış ve daha çıkmadan dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı.

Dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı çünkü çok net bir PR çalışması hem Model Y üzerinden, hem de marka (Elon Musk) üzerinden gerçekleşmişti. California’da sır perdesini aralayan Tesla Model Y artık kanlı canlı karşımıza çıkmış oldu.

Tasarımı hakkında konuşacak bir şey yok. Yuvarlak hatlara sahip olmaya devam eden ve artık biraz bu durumu törpülemesi gereken bir tasarım dili bizi karşılıyor. Kabin içerisinde ise Model S aracından ayıran en net detay ise 7 koltuklu olması. Ancak en başından belirtmekte fayda var. Model X göndermesi olduğu sanılsa da, ne yazık ki Model X aracında ki yolcu kapıları gibi kanat formunda değil, standart formda açılıp kapanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR;

Yeni nesil Tesla Supercharger iki kat daha hızlı

4WD çekiş sistemine üst paketlerde sahip olabileceğiniz aracın 0-100 hızlanma değerleri ise 3.7 saniye olduğu belirtilmekte. Bu elbette Performance pakette sunuluyor olacaktır. Ayrıca Supercharger V3 sistemlerini destekleyen aracın 5 dakika şarj ile 120-130 km menzil yol alabiliyor olacağını hatırlatmakta fayda var. Sahip olduğunuz pakete göre ise toplamda 420-540km aralığında bir menzile sahip olacak aracın fiyatları da hemen hemen açıklanmış durumda. 39.000$ ile 60.000$ (vergi hariç) arasında fiyatlanacak aracın ilk etapta 4WD versiyonu yani en pahalı versiyonu 2020 yılı içerisinde piyasaya sürülüyor olacak. Standart 39.000$ olan en düşük Model Y’nin ise 2021 yılı içerisinde piyasaya çıkması bekleniyor.

Ülkemizde ise durum Amerika ithal ürünlerine uygulanan ek %120 vergi nedeniyle ne yazık ki hala karışık.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin