Günümüzün Cross Suv trendine ayak uyduran Ford Fiesta, kar testi esnasında casus kameralarına yakalandı. Peki ya EcoSport?

Yeni Ford Fiesta tarafında yerden yüksek bir modelin gelmesi aslında süpriz olmasa da, EcoSport ve Active modellerinin neresine konumlandırılıyor olacağı aslında bizim için süpriz olan kısım gibi gözüküyor. Casus fotoğraflarına bakıldığında geniş tampon ve kalın çamurluk hatları sadece göze çarparken, bu aydınlatma grubunun bu haliyle gelebileceğini düşünmek için henüz erken olduğunu (umarım) belirtmekte yarar var.

Active modelinden daha geniş olacağı ve EcoSport’dan daha fazla bir yükleme hacmine sahip olacağını düşündüğüm aracın kaputunun altında ise, bildiğimiz EcoBoost 1.0-1.5 benzinli ünitelere yer verileceğini düşünüyorum. Dizel cephesinde hiç bir gelişme beklemezken, düşük hacimli benzinli üniteye ek olarak, mild-hybrid kombinasyonu için düşük güç üreten bir elektrikli ünitenin ayrıca kaputun altında yer alması elbette bizleri şaşırtmayacaktır.

HALA İZLEMEDİNİZ Mİ?

Karşılaştırma – Ford Fiesta vs VW Polo

En büyük yeniliğin ise düşük hacimli üniteye sahip bir Fiesta’da 4WD çekiş sisteminin sunuluyor olması kaçınılmaz gibi görünüyor. Fiyat tarafında ise yüzleri elbette güldürmeyecek olan henüz ismi açıklanmamış olan yerden yüksek Fiesta için, ne yazık ki 200.000TL rakamlarını konuşmak hayal olmayacaktır.

Peki siz ne düşünüyorsunuz? Fiesta’nın böyle bir gelişmeye ihtiyacı var mı? Yorumlarınızı bekliyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin