Tasarım anlamında bir çok ödüle ev sahipliği yapan Audi A7 Sportback, 2.0 litrelik dizel ünitesi ile birlikte Türkiye pazarında!

Audi’nin geçen yıllarda uygulamaya koyduğu yeni motor isimlendirme yöntemine göre 40 TDI olarak adlandırılan 2.0 litrelik dizel motora sahip A7 Sportback, 204 Hp güç üretiyor.  Stronic şanzımana sahip modeller, aynı zamanda Audi’nin dört tekerden çekişli quattro sistemine de sahip. A7 Sportback 40 TDI quattro 204 hp S tronic’ler, Türkiye yollarına çıkmaya hazır.

Yeni A8 ile başlatılan dijitalleşme stratejisinin devamında Audi A7 Sportback, akustik haptik geri bildirime sahip bir MMI dokunmatik ekran konseptiyle donatıldı. Buna göre, bir fonksiyonun etkinleştirildiği, ekrana dokunurken hissedilebiliyor ve klik sesi duyuluyor. Audi’nin opsiyonel olarak sunulan sesli kumanda özelliği, MMI navigasyon ve üstündeki sistemlerde doğal bir dil ile diyalog kurulacak şekilde tasarlandı. Bu sistem, hem araç içi bilgilerini hem de buluttan aldığı bilgileri kullanarak tüm verileri işliyor. MMI navigation plus sisteminde aynı zamanda Audi sanal kokpit uygulaması da yer alıyor.

Audi, A7 Sportback’te 39 farklı sürücü asistan sistemi seçeneği ile karşımıza çıkıyor. Audi A7 Sportback’te dinamizm ile konforun buluşması daha da optimize ediliyor. Şehir dışı yollarında kıvrılırken dinamik bir çeviklik sağlayan bu özellik, otoyolda da konforlu bir sürüş sunuyor. Opsiyonel olarak yer verilen dinamik dört tekerlekten yönlendirme özelliği, direkt direksiyon kontrolünü üstün bir stabiliteyle buluşturuyor. Ön aksta, yönlendirme oranını sürüş durumuna göre değiştiren bu fonksiyon, arka aksta ise tekerlekleri hıza göre değişecek şekilde, ön tekerlerle aynı veya ön tekerlerden farklı bir yönde çeviriyor.  Temel direksiyon donanımında bile sürücüye yolla ilgili yoğun bir geri bildirim veren yeni bir iyileştirilmiş direksiyon konsepti mevcut.

Fiyat konusuna gelecek olursak, 1 milyon TL fiyat etiketli TFSI ünitesine göre elbette düşük gibi görünüyor olsa da, 802.000 TL fiyat etiketi ile ülkemiz için ne yazık ki ulaşılabilir bir rakam gibi gözükmüyor.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin