Trafiğin dikkatsizliği affetmediği bir olay daha

Korkutucu kaza yakıt tankerinin duramayarak bir tıra çarpmasıyla gerçekleşiyor. Bolonya, İtalya yakınlarında, dur-kalk trafikte uzun bir tır kuyruğu oluşuyor ve bu kuyruğa yaklaşan yakıt tankeri durmayı başaramıyor.

Videoda gördüğünüz gibi yakıt tankeri neredeyse tam hızıyla çarptığı tırı bir kar küreme makinesi gibi ittiriyor ve tırın dorsesi yan yatıyor. Tam bu sırada tankerdeki yakıt alev alıyor ve patlamaya giden dakikalar başlıyor.

Alev iki tırı hemen sarıyor ve çevreye genişleyerek trafiğin durmasına neden oluyor. Video, patlama anına direkt olarak geçiyor ancak; alevlenme ve patlama arasındaki sürede pek çok insan olay yerinden uzaklaşabiliyor.

Ancak herkes olay sırasında kaçacak kadar şanslı değilmiş. CNBC en az 2 ölünün ve 70 yaralının bulunduğunu söylüyor. Raporlar patlamanın yakın çevredeki binaların camlarını patlatacak kadar kuvvetli olduğunu ve 70 yaralıdan bir kısmının bu şekilde yaralandığını söylüyor.

Tankerin hangi tip yakıt taşıdığı henüz tam olarak bilinmiyor ancak LPG’den şüpheleniliyor. Tanker ne taşırsa taşısın patlama o kadar büyük bir seviyeye ulaşmış ki yakından geçen demiryolunda dahi bükülmeler yaşanmış. Bu da trafikte her zaman ne kadar dikkatli olmamız gerektiğini ve şakaya gelmeyeceğini hatırlatan bir olay olarak hafızamızda kalsın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin