BMW X ailesinin heybetli amiral gemisi olacak BMW X7, 5 metreden uzun boyu ve 2 metre eniyle, kaputunun altında V8 456hp ünitesi ile tüm kuralları bozacak.

BMW X modellerinin doğduğu topraklar olan Amerika Birleşik Devletlerinin San Francisco eyaletinde yer alan  BMW Plant Spartanburg fabrikasında üretilecek olan BMW X7, 5.15 metre boyu, 2 metre eni, 1.8 metre yüksekliği ve 3.1 metrelik dingil mesafesi ile kaba tabirle yürüyen bir performans tabutu olarak karşımıza geliyor olacak.

Detaylar inanılmaz!

Böbrekler artık daha geniş ve daha dik profilde konumlandırılırken, BMW adaptif lazer olarak adlandırılan aydınlatmalar artık daha keskin. Yapısı neticesinde de uzun farlar ile tam 600 metrelik bir aydınlatma, gece karanlığını gündüze çeviriyor olacak. Araca profilden baktığımızda marşpiyel krom ve üzerindeki basamak, aracın göz alıcı detaylarından. Mercedes G serisinde olduğu gibi devasa yan camlar, ayrıca gövde üzerinde yer alan ve aracın arkasına doğru uzanan çizgiler, aracı bir tank gibi göstermeye fazlasıyla yetmiş. 20inc stok fabrika çıkış jantlarla gelen araç, yaşadığım ülkenin taşına toprağına asfaltına güvenirim diyen kullanıcılar içinde 21 ve 22 ebatlarıda mevcut kılınmış. M Sport gibi seçeneklere yöneldiğiniz takdirde, M tamponlar ile birlikte elbette araç daha kaslı bir görünüme kavuşuyor olacaktır.

Kabin içerisinde üç sıra koltuğu sahip olan araç, 3.1 metrelik dingil mesafesinin avantajlarını sonuna kadar kullanmış. Çünkü göründüğü kadarıyla sanırım ilk kez 7 koltuklu bir araçta 3. sırada diz mesafesi sorunu yaşanmayacak gibi. Aracın konsoluna baktığımızda dijital klimalara artık, renkli dijital ekranların eşlik ettiği, alışık olduğumuz klima ızgaralarının artık daha modern olduğu ve 12.3 inclik multimedya ekranına ek olarak, sürücünün önünde yer alan dijital gösterge ekranının da, premium öğelerini tamamlayan detaylar olarak karşımıza gelmekte.

Bagaj hacmini incelediğimizde 3.sıra koltukların kullanımda olduğu esnada 326 litre bir yükleme kapasitesi sunarken, maksimum yükleme hacminin tam 2020 litre olduğunu belirtmekte fayda var.

 

Bulutlu havalarda dahi yıldızlara merhaba..

Bu araçta sunulan Sky Lounge olarak tanımlanan panoramik cam tavanda, led aydınlatma 15.000‘den fazla grafik desenini aydınlatarak, gökyüzünde sürekli yıldız varmışcasına, kabinin ambiyansını bir anda değiştirebiliyor olacak. Yolcu koltuklarında seyahat edenler için, koltuk başlıklarında 10.2 inclik multimedya ekranlar sunulurken, 20 hoparlörden oluşan 1500 watt  ses sistemi kabin içerisinde 3 boyutlu bir ses deneyimi yaşatıyor olacak. Mercedes’te olduğu gibi bu araçta da yapay bir zekaya sahip bir bilgisayar sistemi yer alacak ve ” Hey BMW ” ile sizin komutlarınızı dinliyor olacak.

Her aslan bir güce sahip..

İşte bu aslanda 3.0 litre V6 motor 335hp güç üretirken V8 üniteye sahip 4.4 litrelik canavar ise 456hp güç üretiyor olacak. 8 ileri steptronic şanzımanın eşlik edecek aracın 0-100 değeri ise 5.2 saniyelerinde olacak. Neredeyse iki ton ağırlığa sahip olan bu aracın, bu heybetiyle Bugatti dahi olmak üzere bir çok hatırı sayılır spor otomobili üzmese de, nasıl yani dedirteceğine kesin gözüyle aslında bakabiliriz. Resmi tanıtım ise Mart-Nisan 2019 olarak belirtilmekte.

DEĞERLENDİRME
10
10
Önceki İçerikFord Territory ile Çin’de Compact SUV pazarına giriyor
Sonraki İçerikBir emisyon skandalı daha.. Audi CEO’su tutuklandı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin