Sürekli peş peşe atılan turlardan anladığımız kadarıyla model, Porsche 718  Cayman ile karşılaştırılıyor.

Yeni Supra’nın geçtiğimiz ay Tokyo Otomobil Fuarı’nda tanıtılmasını umuyorduk ama modelle ilgili hiç bir gelişme gerçekleşmedi. Hala ne zaman tanıtılacağı veya ne zaman yollarda olacağıyla ilgili herhangi bir bilgi yok. Ama modelin önümüzdeki yıl, Bavyeralı kardeşi yeni Z4 ile beraber yollarda olması bekleniyor.

Toyota, yeni tanıttığı ‘Gazoo Racing’ ile spor otomobillerini farklı bir departman altında toplamaya başladı. Gazoo Racing yöneticisi Shigeki Tomoyama, Toyota’nın Supra efsanesini geri getireceğini ve bunun Yaris GRMN’de olduğu gibi firmanın performans departmanı Gazoo Racing tarafından gerçekleştirileceğini söyledi. Supra’nın en güçlü versiyonunda hibrit bir ünite kullanılması bekleniyor ama, bu versiyonun model tanıtılır tanıtılmaz piyasada olup olmayacağı pek çok diğer detay gibi belli değil.

Diğer tarafta, Supra’nın BMW versiyonu Pebble Beach’te gördüğümüz kadarıyla Z4 ismini taşıyacak. Güncel Z4’lerde yer alan sert tavanı, daha hafif kumaş tavan ile değiştiren Z4’ün tam bir M versiyonu olmayacağı açıklandı. Bunun yerine listenin tepesinde yer alacak olan M40i’nin 6 silindirli turbo motordan 385 Hp güç alması bekleniyor.

Herkesi mutlu edebilecek bir diğer detay ise BMW, Z4’ün Supra’ya göre tamamen farklı bir model olacağını söylüyor. Dış görüntüsünün yanında, performans ve sürüş hissi ile de tamamen farklı olacak olan cabrio model, Supra ile aynı platformu paylaşsa da tamamen farklı bir deneyim sunacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin