Supra, yeni performans serisinin tepesinde bulunacak.

Önümüzdeki ay yapılması planlanan bir etkinlikte Toyota, “yeni spor araba serisi” olarak lanse edilen ve en önde yeniden canlandırdıkları Supra modeli bulunan bir seri tanıtacak. Firma pek detay vermek istemese de, etkinliğin temel olarak Japon pazarını hedef aldığını söyledi. Yeni çıkan modellerin sadece Japon pazarına özel olup olmayacığını ise bekleyerek görmemiz gerekiyor.

Toyota GT86 ve yeni Yaris’in hot-hatch versiyonu 3 kapılı Yaris GRMN, Toyota’nın şuandaki spor modellerini oluşturuyor. Firmanın WRC programı için sınırlı sayıda üretilen Yaris GRMN, 1.8 litrelik superşarjlı motordan ürettiği 205 HP gücü ön tekerlere iletiyor.

Bir ihtimal olarak ise MR2 modeli tekrar canlandırılabilir. Bu modelin kapakta gördüğünüz S-FR konseptlerinden sonra hayata geçirilmesi bekleniyor ancak şu an için sadece bir söylentiden ibaret.

Umarız ki Eylül ayında gerçekleşecek olan etkinlik, yapılan bolca konuşmadan fazlası olur ve modellerin en azından konsept hallerini canlı olarak görebiliriz. Supra, Ekim ayında Tokyo Otomobil Fuarı’nda tanıtalacak olsa da modeli, belki önümüzdeki ay yapılacak etkinlikte de görebiliriz.

Öyle veya böyle Toyota’nın spor modeller üstüne yoğunlaştığını ve birşey hazırladığını görmek güzel. Benzer hareketlenmeyi daha önce kardeş firma olan Lexus’ta F serisi ile görmüştük. Hazırlanan modellerin hangileri Avrupa’ya veya ülkemize gelecek belli olmasa da detayları merakla bekliyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin