Rekorun son sahibi Porsche Cayenne Turbo S’ti. Stelvio ise süreyi 8 saniye gibi ciddi bir miktarda aşağıya çekerek 7 dakika 51.7 saniye ile yeni rekor sahibi.

Porsche, 911 GT2 RS ile bir rekoru alırken diğerini Alfa Romeo’ya devretti. Stelvio Quadrifoglio’nun direksiyonuna geçen Fabio Francia, ‘Ring’in teknik köşelerinde hünerlerini sergiledi. Fabio Francia ismi tanıdık gelmediyse kendisi Giulia Quadrifoglio’nun 7 dakika 32 saniyelik süresinin arkasında yatan yetenek.

Stelvio’nun, sedan kardeşinden ciddi miktarda yavaş olduğuna tabiki şaşırmamamız gerekiyor. Asıl önemli olan segmentinin ağır abisi, Cayenne Turbo S’ten 8 saniye hızlı oluşu. Stelvio Quadrifoglio geçen sene Los Angeles Otomobil Fuarı’nda tanıtıldığında, ‘Ring’i 7:59 civarında dönmesi bekleniyordu ancak 510 beygirlik SUV çok daha iyi bir performans sergiledi.

Rekor ise uzun süre Alfa Romeo’nun elinde kalmayabilir. Lamborghini, Urus ile çalışmalarına devam ediyor. Diğer taraftan Porsche ise Panamera Turbo S E Hybird’te yer alan 671 beygirlik üniteyi Cayenne’e taşımaya hazırlanıyor. 500-700 Hp arasında değişen dev SUV’lerin tur zamanlarından bahsediyoruz. Değişik bir dönemdeyiz değil mi?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin