McLaren yeni hazırladıkları hypercar’ı “hyper-GT” olarak nitelendiriyor. İkonik F1 modelinden esinlenilen modelde 3 koltuklu 1+2 oturma düzenine yer veriliyor.

Mclaren, BP23 kod adını verdikleri hypercar üzerinde geliştirme çalışmalarına devam ediyor. Bugün, modelin oturma düzeninin test edildiği bir prototipin fotoğrafları paylaşıldı. Oturma düzeni 720S üzerinde test ediliyor ve McLaren kabin düzenini 720S üzerinde mükemmelleştirmeye çalışıyor. Mclaren ayrıca dijital ayna sistemini de değerlendiriyor ancak bu sistem pek çok ülkede yasal değil.

Beklendiği gibi yeni gelecek BP23 bu zamana kadar üretilmiş en hızlı McLaren olacak. Bu sözlerin detayı verilmese de tur sürelerini temel almadıklarını söylediler.

Hibrit üniteye sahip olacak olan model 106 adet üretilecek. 106 rakamı aynı zamanda 1992 ve 1998 yılları arasında üretilen F1 sayısıyla da aynı. Üretilecek olan 106 modelin tamamının satıldığını söyleyen McLaren, modele 3 kat daha fazla talep olduğunu söyledi. 2019’da üretilmesi beklenen modelin yaklaşık 2.5 milyon dolarlık bir fiyat etiketine sahip olması bekleniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin