4,51 metre uzunluğundaki yerden yüksek hatchback’in adı da belli oldu.

Renault, son zamanlarda ciddi bir atılım içerisinde. Küçük kompakt sınıftaki gücünü C segmentinde tutmakta zorlanan Fransız marka, yeni Mégane E-Tech ve Arkana ile yakaladığı rüzgârın yardımıyla liderliğe oynamayı hedefliyor.

Coupé-SUV Arkana ve kısa süre önce başlangıç fiyatı teşvikler hariç 32.500 € olarak açıklanan elektrikli crossover Mégane E-Tech’in takipçisi model, minik bir teaser görseliyle kimliğini duyurdu: İşte karşınızda yeni Austral!

Fotoğraflarını gördüğünüz Kadjar modelinin yerini almaya hazırlanan Austral, teaser görselinden de anlaşılacağı üzere Renault’nun ilk olarak Mégane E-Tech modelinde kullandığı yeni logoyu taşıyacak.

Nissan Qashqai gibi sınıfının en güçlüleri arasında gösterilen bir C-SUV olan Kadjar, Renault’ya istenilen satışları getiremedi. 2015’te satışa sunulan ve 2018 sonunda makyajlanan Kadjar son senelerde ne Türkiye’de ne de dünya sahnesinde adından pek söz ettiremiyor.

İşte Renault da bunun üzerine yeniliğe gittiği C segmenti model ailesinde bir sonraki adım olarak Kadjar’ın halefi olacak yepyeni bir SUV tasarlamaya koyuldu. Şu anda gelişim testleri süren Austral modelinde ne çeşit güç üniteleri kullanılacak bilemiyoruz.

İsmini Latincede “güney sahilleri” anlamına gelen “australis” kelimesinden alan Austral, Renault Model İsimlendirme Strateji Yöneticisi Sylvia Dos’un söylemine göre insanlarda sıcak hisler uyandıracak ve bu sayede piyasada kendisine iyi bir yer edinecek.

Hâlihazırda test çalışmaları devam eden Renault Austral’in 2022 içinde piyasaya sürülmesi bekleniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin