Sadece Ocak ayında 1985 adet sattı

VW, tamamen elektrikli modellerinin sayısını arttırmaya hazırlanıyor. Ama Avrupalı müşterileri şimdiden firmanın elektrikli otomobillerine alışmış gibi gözüküyor. Firma, ülkemize gelmeyen e-Golf’ün Avrupa’da neredeyse yok sattığını söylüyor.

2017’deki elektrikli satışlarının, 2016’ya göre 3 kat arttığını söyleyen VW yönetim kurulu üyesi Herbert Diess, fiyatların doğru olduğunda müşterilerin elektrikli otomobillere sıcak baktığını düşündüklerini söyledi.

Clean Tecnica’nın raporlarına göre, e-Golf Ocak ayında Batı Avrupa’da en çok satılan elektrikli otomobil oldu. 1985 adet satılan e-Golf’ün en yakın rakipleri, 1871 adet ile Renault Zoe ve 1867 adet ile BMW i3s’ti. e-Golf’ün sadece elektrikli bir Golf olduğu ve diğer modellerin başlı başına birer EV model olduğu düşünüldüğünde bu durum aslında oldukça şaşırtıcı.

Avrupa’da elektrikli otomobiller bu kadar hızlı ilerlerken, sadece bir ayda binlerce adet satılırken, e-Golf gibi elektrikli modellerin ülkemize hiç gelmiyor oluşunun nedeni sizce nedir? Yaklaşık 300 km menzil sunan e-Golf, tek şarjla standart bir kullanıcının günlük ihtiyaçlarını çok rahat karşılayabilir. Üstelik ülkemizdeki benzin fiyatlarının adım adım 6 TL’ye yaklaştığı bugünlerde ne kadar ekonomik olacağını da anlatmamıza gerek yok sanırım.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin