Volvo’nun performans departmanı Polestar, kendi bünyesinde tamamıyla elektrikli otomobiller üreterek yola devam etme kararı almıştı.

Polestar 1 ile sevenlerin karşısına çıkan marka 600hp 1000nm tork değerleri sunmuştu ki, her köşe başında bir adet göremeyeceğiniz bir model olarak hafızalara kazınmıştı. İşte bunu ön görmüş olmalılar ki, Polestar 2 özellikleri bakımından daha ulaşılabilir bir model olmaya göz kırpmış durumda. Nitekim direkt olarak rakibi kendisine Model 3 olarak görüyor.

Dört kapılı şık bir fastback olan Polestar 2, Tesla Model 3 ile rekabet edecek yüksek performanslı bir EV olacak. Her ne kadar marka tarafından en son yayınlanan görüntü, çok net detaylar bize sunmuyor olsa da, tasarım çizgilerine dahi bakıldığında aslında elektrikli otomobillerinde tasarım harikası olabileceğini gösterir nitelikte. Nitekim Audi tarafında E-tron sanırım ikinci en büyük kanıt olsa gerek.

395hp güce ve yaklaşık 480km menzile sahip olacağın doğrulanmış olan Polestar 2’nin kullanıcı ara birimininde Android tabanlı olacağı kesinleşmiş durumda. Google Android HMI (İnsan Makine Arabirimi ) olarak adlandırılan sistem, Amazon’un Alexa’sına benzer bir sanal asistan olan Google Asistan’a sahip olacak .

Fiyatlandırma konusunda resmi rakamlar henüz paylaşılmamış olunsa da, Model 3 fiyatları ile mukayese edecek olursak 45.000$ bandında fiyat etiketine sahip olacağına kesin gözüyle bakılabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin