BMW 8 serisinde ilk kez bir kereye mahsus özel bir model üretti. Night Sky olarak adlandırılan bu model, bildiğimiz BMW araçlarından çok farklı.

Bmw‘nin bir kereye mahsus üretmiş olduğu Gece Gökyüzü (Night Sky) olarak adlandırılan M850i, 3-4 Ocak’ta Dünya asteroit 2003 EH’nin yörüngesinden geçerken yoğun bir meteor yağmuru ile eşleşeceğini söylüyor.

Sonuç olarak, “Gece Gökyüzü birçoğu markanın daha özel üretim tekniklerinden bazılarını sergileyen dünya dışından esinlenen bir dizi ayrıntıyla dolu olduğunu” ifade etmekteler. En çarpıcı özellik ise, gerçek meteoritik kayaçların dahil edilmesi olduğunu ifade eden yetkililer,  orta konsol trim plakasını, start / stop düğmesini, şanzıman ünitesi, iDrive tıklama tekerleğinin üstünü ve kapı eşiği iç kısımlarına kadar eşlik ettiğini belirtmekte fayda var.  Ayrıca ışıklar gece gökyüzünde yıldızları taklit etmek için orta kol dayama yerlerine yerleştirilirken, derin tüylü halı zemini de ambiyansı destekler.  Bu arada kolçak gibi, halı da üç tonlu (koyu mavi, beyaz ve gümüş) deri döşemeye uyan koyu mavi renkte kabin içerisinde atmosferi baştan aşağıya değiştiren ögelerden olduğunu net bir şekilde görülebilmekte.

Widmanstätten deseni meteoritlerde bulunan nikel-demirin kristalli bir yapısıdır ve Night Sky’ın iç ve dış triminin birçok yüzeyine ilham veren bir oluşumdur. Geometrik motif tavan döşemesinde, orta konsol süslemesinde ve koltuk dikişlerinde de ayrıca yer almaktadır.

Araçta kapı ayna gibi detaylarda 3D baskılama tekniği kullandıklarını ifade eden marka yetkilileri, yalnızca daha karmaşık desenlerin üretilmesini sağlamakla kalmayarak, standart bileşenlerden yüzde 30 daha hafif bir sonuç elde ettiklerini özellikle belirtmekteler. 8 Silindirli 4.4 litrelik bir üniteye sahip olacak bu canavar 520hp 750nm tork güç üretiyor olacak. Fiyat konusunda marka tarafından açıklanan resmi bir fiyat etiketi yer almasa da, ülkemize ithalatı konusunda yakınından dahi geçmeyeceğine sanırım itiraz edenimiz ne yazık ki olmayacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin