Onlarca render fotoğrafı ve  söylentiler sonrasında Polestar 2 nihayet artık kanlı canlı karşımızda!

Hatırlayanlarınız olacaktır Polestar, Volvo‘nun performans departmanıydı. Yani Mercedes için AMG ne ise, Polestar’da oydu. Yakın zamanda yollarını ayırmış olsalar da, Polestar ile Volvo aslında hala gizli birliklerini sürdürmekteler. Sözde kağıt üzerinde Volvo’nun çatısı altından ayrılan Polestar artık kanlı canlı karşımızda.

Tipi Volvo tasarımını zaten hatırlatmaya gerek yok. Zaten Volvo ile olan garip ilişkileri, aracın alt yapısına da yansımış durumda. Volvo XC40’dan hatırlayacağınız CMA platformu, bu araçta da karşımıza gelmekte. Markanın ilk elektrikli modeli olduğunu da ayrıca belirtmiş olalım.

78kWH batarya kapasitesi ile yaklaşık 500km menzil sunan aracın bu fabrika değerleri dahi, ilk kez elektrikli otomobil üreten marka için bence büyük adım. 408hp 660nm tork güç üreten elektrikli ünite, 100km/s sürate 5 saniye dolaylarında çıktığı belirtilmekte.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR;

Polestar 2 eğlence bilgi sisteminde Android kullanacak!

Cenevre Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkacak olan Polestar 2’i ilk etapta şuanda Çin, ABD, Kanada, Belçika, Almanya, Hollanda, Norveç, İsveç ve İngiltere’de satışa çıkıyor olacak. Fiyat etiketi ise, 40.000€ ile 60.000€ dolaylarında olduğu belirtilmekte.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin