Ortadan motorlu Corvette efsanesi ve söylentileri yıllardır etrafta dolaşıyor. Ama bu sefer gerçek olmaya oldukça yakın gibi gözüküyor.

Prototip, Josh Busenbark ve Jake Vandermoon tarafından Michigan’da bir McDonalds’ta görüntülendi. Bu fotoğraflar, modelin bu zamana kadar elimize geçen en detaylı fotoğrafları.

Modelin üstünde bolca kamuflaj bulunsa da bazı detayları fark edebiliyoruz. Kapıların arkasında bulunan hava girişleri ve gövdenin boyut oranları modelin ortadan motorlu oluşunun en büyük göstergeleri. Boyut olarak güncel C7 Corvette ile hemen hemen aynı ölçülere sahip olsa da, model daha alçak ve daha geniş gibi gözüküyor.

Motor olarak henüz net bir bilgi olmasa da yeni DOHC LT5 V8 ünitenin kullanılması bekleniyor. Chevrolet bu motor üzerinde bir süredir çalışıyor ancak motoru yeni C8 Corvette’de mi yoksa, yeni C7 ZR1’de mi göreceğiz henüz bilinmiyor. C8 Corvette ile ilgili elimizdeki detaylar çok kısıtlı olsa da motorun nerede konumlandırılacağından eminiz. Modelin önümüzdeki yıl tanıtılarak, C7 Corvette ile beraber aynı anda satışta olması bekleniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin