60 bin dolar fiyat etiketine sahip olacak Corvette C8, yaşanan gecikmelerin ardından sonunda üretim bandına çıktı!

Düşen satış rakamları ile birlikte üretim sürecini tekrar gözden geçirmeye alan marka, resmi twitter hesabından yayınlamış detaylara göre resmen üretime başlamış olduğunu doğruladı. Yaklaşık 3-4 sene boyunca sadece 0-100 hızlanması ve Nürburgring görüntüleri ile gün yüzüne çıkan araç, ön sipariş verenler tarafında aracın sürekli gecikmesi nedeniyle moralleri bozmuştu.

Ancak markanın üretime girmesi ile birlikte 60 bin dolar fiyat etiketine sahip olacağı belirtilen aracın teslimatları ilk etapta 2021 yılında yapılacağı ve öncelikli olarak ön sipariş verenlere sağlanacağı belirtiliyor. Kentucky’de bulunan fabrikanın yıllık kapasitesi ve buna bağlı olarak üretim sayısı konusunda bir bilgi yer almazken, yurt dışı kaynaklar arz talep tarafında bir sorun yaşanmayacağı görüşündeler.

Yüksek hacimli üniteler için ülkemiz cephesinde bu araçları konuşmak elbette söz konusu bile değilken, elektrifikasyon konusunun günden güne geliştiği bu dönemde, içten yanmalı üniteye sahip otomobil üreticilerinin artık ellerini çabuk tutması çok açık.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin