PSA grubunun üyesi ve sınıfının en çok satan modellerinden Opel Astra, makyaj operasyonu geçirdi. Peki ne kadar PSA genlerine sahip?

1992 yılından günümüze yollarda olan Opel Astra, markanın General Motors ayrılığı sonrasında, Fransız PSA grubuna dahil olmasıyla bir atılım Astra tarafında elbette bekleniyordu. Ancak görünen o ki, PSA genlerine tam olarak kavuşamamış gibi görünüyor.

Nitekim marka tarafı her ne kadar “Yeni Opel Astra” olarak lanse ediyor olsa da, genel hatları itibarıyla baktığımızda, özellikle tasarım dili ve kabin içerisi aracın makyaj operasyonu geçirmiş olduğunu kanıtlar gibi. Genel hatları itibarıyla üç boyutlu bir ön ızgara formuna sahip olan aracın marka logosunun hattında devam eden çizgiler, far grubun çizgileriyle birleşmesi güzel bir detay olmuş. Boyutlar hakkında ne bir bilgi sunulmamış olsalar da, milimetrik farklılıklar neticesinde muhtemelen iki araç yan yana gelmedikçe, fark anlaşılmayacaktır.

Kabin içerisine geçildiğinde ise, tipik Opel modellerinden alışkın olunan detaylar bizleri karşılarken, kablosuz şarj ve Bose ses sistemi ilk dikkati çeken detaylardan elbette. Ayrıca belirttiklerine göre yeni nesil Navi-Pro olarak adlandırılan multimedya ekranının çözünürlüğü fazlasıyla arttırılmış olduğu belirtilmekte.

Kaputunun altına geçildiğinde ise, işte burada PSA genleri sonuna kadar hissetmek mümkün. 1.2 PureTech 110hp ve 130hp seçeneklerine ek olarak, Opel’in elinde bulundurduğu halihazırda 1.4 litrelik ünite artık 145hp güç üretiyor. Dizel tarafında ise 1.5 litrelik ünite ile gelecek olan araç 105hp ve 122 hp gücü barındırıyor olacak. Şanzıman tarafında ise, CVT 9 ileri otomatik bir şanzıman tercih edilirken, manual seçeneği ise her zaman olduğu gibi 6 kademeli olarak geleceğini de ayrıca belirtmiş olalım. Ülkemize ithal edilmesi ve fiyat kısmı konusu hala soru işaretleri doluyken, ülkemizde yükselen kur ve vergiler neticesinde, sınıfındaki diğer araçlara karşı işi elbette hiç kolay olmayacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin