Ana Sayfa En Yeniler Renault Megane RS Trophy-R 300HP 0-100 km/s 5.4 saniye!

Renault Megane RS Trophy-R 300HP 0-100 km/s 5.4 saniye!

0

Renault Sport’un geliştirdiği Megane RS Trophy-R, bir Japon’dan kalır yanı yok diyebileceğimiz Fransız olmaya aday olur mu dersiniz?

Renault Sport’un her zamankinden farklı olarak bu araçta üzerinde durduğu, ağırlık azaltma, aerodinamik verimin en üst düzeye çıkarılması ve daha radikal süspansiyon sistemleri, aracı klasik bir önden çeker spor araçtan ileriye taşımış oldukları açık ve net.

Yeni karbon fiber detaylar, jant ve karbon seramik frenler neticesinde 130kg veren araç, 300hp güç 400nm tork güç üretiyor. Sıradan bir megane olarak lanse etmek elbette araç için büyük haksızlık olacaktır. 0-100 km/s sürate sadece 5.4 saniyede çıkan aracın, daha güçlü olan Type-R’dan bir kaç salise daha hızlı olduğunu da hatırlatmakta fayda var. Merak edenler için yanıtlayalım; Type-R 5.9 saniye civarlarında 0-100 km/s hızlanmasını tamamlıyor. Ancak elbette renkler ve zevkler tartışılmaz. Nihayetinde hangi aracın daha yakışıklı olduğunu çokta fazla tartışacak bir durum yok.

Type-R’dan 145 kilo daha hafif olan 1306 kilo ağırlığında ki Megane RS Trophy’den sadece 500 adet üretilecek olup, bunlardan 30 adeti özelleştirilmiş aksesuarlarla donatılacağı belirtiliyor. Ülkemizde aracın görülmesi çokta mümkün olmasa da, sonradan Trophy-R takım elbisesi giymiş Megane’ları görmek elbette uzak olmayacaktır.

Peki siz ne düşünüyorsunuz? Japon Honda’mı yoksa Fransız Renault’mu?

 

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin