Nissan Altima-te AWD tanıtıldı. Altima’nın 4×4 kabiliyeti, zor hava koşulları ile birleşirse ne olur sorusunun cevabını Nissan vermiş gibi gözüküyor.

Palandöken, Uludağ gibi zorlu yol koşullarında bir ihtimal karşımıza çıkması olasılığı dahi olmayan Nissan Altima-te tanıtımı gerçekleşti. Elbette bunu bir bireyin alıp kullanmasını bekleyemeyiz. Çeşitli kurtarma örgütleri yada AFAD gibi kurumların işlerini büyük oranda kolaylaştıracak olan Altima-te için siz sormadan söyleyelim; Paletler sökülüp, yerine lastikler elbette takılamıyor. Tamamıyla zorlu hava koşulları için üretilmiş olunan bu aracın, çamurlukları da nitekim paletlere uygun şekilde dizayn edilmiş olduğunu net bir şekilde görmekteyiz.

Nissan Altimate-AWD’yi tamamen işlevsel hale getirmek için, aracın sürüş yüksekliğinde bir  artış gerektiriyordu. Nissan, aracı 80 milimetre / 3 inç kadar yükseltmek için gerekli bileşenleri tasarladı ve üretti. Bunu başarmak için, ön ve arka yük taşıyıcı şasi 30 milimetre / 1,18 inç düşürüldü ve süspansiyon bileşenleri 50 milimetre / 1,96 inç yükseltildi. Süspansiyon geometrisi, sürüş yüksekliği değişiminin neden olduğu sapmayı dengelemek ve uygun kinematik bilgisini  dengelemek içinse tekrardan tasarlandığı belirtiliyor.

Sonuç olarak bir Altima’yı bu hale getirmek için 250 saat harcadıkları yetkililer tarafından belirtilirken, daha fazla teknik detay ve görseller bugün (18.01.2019) başlayacak olan Montreal Auto Show’da yerini kanlı ve canlı almış olacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin