Yenilenen Nissan Sentra 8. nesil ile gün yüzüne çıktı. 6 milyondan fazla satış rakamına ulaşan model, yenilenen yüzüyle de oldukça iddialı!

Model olarak isim ülkemiz sınırları içinde yabancı olsa da, Amerika’da 1982 yılından günümüze 6 milyondan fazla satış rakamına ulaşan bir model olduğunu bilmekte fayda var. Dikkatli bakanlarınız elbette Maxima modeline göndermelerin olduğunu anlayacaktır. Nitekim marka tarafı GT-R ve Maxima’nın kaslı görünüşüne gönderme yaptıklarını net bir şekilde ifade ediyorlar.

Tasarım tarafında “V” formuna sahip aracın önünde yer alan krom detaylar ve aydınlatma grubu neticesinde, Honda Civic’i biraz anımsatmıyor değil. Ancak genel hatları itibarıyla, dikkatleri üzerine toplayan bir sedan olduğunu da söyleyip, açıkçası hakkını teslim etmek gerekiyor.

Önceki nesilde yer alan 1.8 litrelik ünite yerine, yeni nesil 2.0 litrelik DOHC 4 silindirli ünite 149 bg güç üretiyor olacak. Yeni nesil Xtronic şanzıman birlikteliği yaşayan DOHC ünite, yakıt tasarrufu konusunda da oldukça iddialı olacağı belirtilmekte. Ülkemiz cephesinde 2.0 litrelik ünitesi ile pazarda yer bulamayacağı, daha doğrusu fiyatlandırma sağlanamayacağı için, ölü doğmaması adına ne yazık ki ülkemiz pazarında yer almamaya devam edecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin