Mercedes’in yeni compact arazi aracı GLB 35, casus kameralarına konuk oldu.

GLB isminden de anlaşılacağı üzere GLA ile GLE arasında konumlanıyor. Aslında GLA’ya cross gözüyle bakacak olursak, Mercedes‘in G serisi ürün gamındaki, giriş compact SUV desek yanlış olmayacaktır. 35 ise yine tahmin edeceğiniz üzere Mercedes’in A35 AMG isimli modelinden gelmekte. Nitekim bu sayede de kaputunun altında az çok ne olabileceğini tahmin edebiliyoruz. 2.0 üniteye ek olarak, ülkemizdeki SUV pastasından büyük dilimi almak için, düşük hacimli motor ile giriş yapar mı bilinmez. Ancak ben yeni C serisindeki benzinli ünitenin, bu araca uygulanacağını tahmin ediyorum.

G serisi, yeni tasarım diline aslında çoktan kavuşmuştu. Özellikle aydınlatma grubu ve kabin içerisinde yer alan (daha öncesin A serisinde tanıtmış olduğum) MBUX sisteminin bir bütün halinde GLB ile geleceğine kesin gözüyle bakabiliriz.

Tasarım anlamında GLA’nın yükseğinden ziyade, GLE’nin küçüğü demek boyutsal anlamda daha doğru olacaktır. 4Matic dört çeker sisteminin yanı sıra, önden çekişli seçenekte tercihe sunuluyor olacak ve şanzıman tarafında ise 9 kademeli şanzıman da ayrıca eşlik ediyor olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin