Mercedes A35 sedan ile spor ve sedan uyumuyla tüm dikkatleri üzerine çeken marka, Çin pazarında ise Mercedes A35 L olarak gelmiş durumda.

Geçtiğimiz aylarda Avrupa pazarı için tanıtılan Mercedes A35 Amg, özellikle spor A35 ve A45 severlerin dikkatini fazlasıyla çekerek, sedan bir otomobilin hem şehirci, hem pist otomobili nasıl olabileceği hakkında ipuçları sunmuştu.

Model şimdi ise sonuna “L” harfi alarak Çin pazarına girmiş durumda. Long anlamına geliyor olsa da, aslında Avrupa pazarına öncesinde giriş yapan modelden boyutlar anlamında bir farklılık taşımıyor. Resmi olmasa da, sadece aks mesafesinde 50-60 milimetrelik bir artıştan söz ediliyor olsa da, reel anlamda etkileri nihayetinde hissedilir olmayacaktır.

OKUMADAN GEÇMEYİN;

Mercedes A35 AMG sedan karoser ile karşımızda

2.0 litrelik 4 silindir ünite yine aynı şekilde Mercedes A35 L ile de gelmekte olup, teknoloji anlamında ise MBUX ara birimi yine bu araçta da konumlandırılmış durumda. Mercedes-AMG Başkanı Tobias Moers ” Kompakt sınıf segmenti AMG’de dinamik bir şekilde büyümeye devam ediyor. Yeni A35 L 4MATIC ile Çinli müşterilerimizin yerel pazarlarındaki ihtiyaçlarını ve isteklerini en iyi şekilde karşılayan ve yerel pazardaki isteklerini en iyi şekilde karşılayan son derece çekici bir giriş seviyesi modeli geliştirdik. ” ifadelerine yer verirken, Daimler ve Çinli ortağı BAIC Motor arasındaki ortak girişim olan Beijing Benz Automotive’de üretileceğini de eklemiş olalım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin