Cenevre Otomobil Fuarı’nın elektrikli modellerden bir diğer dikkat çekeni elbette Mercedes-Benz EQV ticari aracıydı.

Bireysel kullanımlar için çok tercih edilmemesinden dolayı, ticari demek çok daha doğru bir tanım olacaktır. Mercedes‘in V-Class olarak tanımladığı model, aslında hepimizin bildiği Vito genlerini taşıyor. Mercedes EQC atılımıyla elektrik camiasında kendisininde olduğunu belirtmiş ve bunu tüm sınıflarına yayacağını ayrıca dile getirmişti. V-Class bildiğimiz standart Vito tarzından öte, iç kabin detaylarında dahi oldukça göze dokunur ciddi bir modernleşmeye yer verildiğini net bir şekilde görebiliyoruz.

Tasarım tarafında günümüz gençliğine ne yazık ki fikir sağlayacak iki aydınlatma grubu arasındaki aydınlatma çizgisini, bundan sonraki bir çok araçta göreceğimiz kesin gibi görünüyor. Marka logosunun altında yer alan ızgara artık daha belirginken, tamponun her iki yanında olan girintiler aracın sportif gözükmesinde katkı sağlan unsurlar olarak yer almış.

Yolcu kabin ölçüleri sunulmamış fakat görüntülerden görüldüğü kadarını ifade etmek gerekirsek, ölçüsel anlamdan ziyade modernleşme anlamında bir çok detaylara yer verildiğini söylemek mümkün. CLS ve A serisi ile başlayan kabin içerisindeki MBUX akımı, artık V serisinde de karşımıza gelmekte.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR;

Mercedes EQC geri sayımı çoktan başladı ! 402 HP / 1800KG

Frankurt Otomobil Fuarı’nda seri üretim haliyle karşımıza gelecek olan V serisinin kaputun altına baktığımızda, elbette içten yanmalı bir ünite göremiyoruz. Tamamıyla elektrik ünite ile yol alacak olan aracın 400km bir menzile sahip olacağı ve batarya kapasitesininse 100kWh olacağı belirtiliyor. Ayrıca 15 dakika şarj ile 100km’den fazla menzil sunulacağı belirtilen aracın elbette seri üretim detayları açıklandıktan sonra net bir açıklamada bulunmak yine de doğru olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin