Mercedes EQC’den sonraki bir diğer amiral gemisi EQS ile sedan elektrik pazarında tüm kartlarını açmak için geri sayıma başladı!

Tamamen elektrikli üniteye sahip olan Mercedes EQC, dikkatleri üzerine çekmeyi başarmış olsa da, fiyat performans tarafında kullanıcıların beklentilerini karşılamadığı satış rakamlarına yansımış durumda. Orta ve uzun vadede muhakkak rakamların daha iyileşeceğine kesin gözüyle bakan markanın asıl silahı ise şu sıralar sedan elektrikli modeli olacak EQS.

Sosyal medya da paylaştığı kamuflaj görüntüsüyle aracın, konsept haline sadık kalındığı net bir şekilde görülebiliyor. Profilden bakıldığında aslında üretim halinin daha uzun olduğu görülse de, genel hatları ve özellikle aydınlatma grubu neticesinde fazlasıyla konsept haline benzediği görülebilir. Nitekim EQC tasarımını da düşünecek olursak, yaklaşık olarak nasıl bir araç olacağını tahmin etmek zor olmayacaktır.

Teknik detayları henüz paylaşılmamış olunsa da, 400-500 km. menzile sahip bir araç olacağı belirtiliyor. 90 kWh batarya olacağı tahmin edilen aracın bu değerlerle gün yüzüne çıkması durumunda, Tesla karşısında kendini daha fazla geliştirmesi gerektiğini net bir şekilde söyleyebiliriz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin