McLaren P1 GTR Senna’nın esinlenmiş olduğu 1988 Formula 1 Dünya Şampiyonu Ayrton Senna sonrası McLaren, P1 GTR ile 30.yıldönümünü özel tasarım aracıyla kutluyor.

Son üç yıl içinde MSO (Mclaren Special Operations) ekibi ile yakın işbirliği içinde çalışan projenin her detayı ele alınarak, Senna’ya layık bir otomobille sonuçlandığı belirtiliyor. Malboro markasının renklerini barındıran kırmızı ve beyaz renk üzerine giydirilmiş araç, Senna’yı aratmayacak şekilde, kapı detaylarından kaput detaylarına kadar imzası niteliğinde Senna etkileri rahatlıkla görülebilmektedir. Ayrıca aerodinamik kazancını arttırmak ve içten yanmalı motorun artan performansından en iyi şekilde yararlanmak için birkaç harici değişiklik yapıldığı belirtilmektedir.

Karbon fiber şasi üzerine inşa edilen araç içerisinde, çok fonksiyonlu McLaren P1 GTR direksiyon simidi, Alcantara iç döşeme ile yolcu gösterge paneli üzerinde Senna’nın klasikleşmiş kapı panelleri ve çizgi boyunca ilerleyen ince bir kırmızı şerit eşlik ederken, hem sürücü hem de yolcu ağırlık azaltmaya yönelin McLaren Senna için geliştirilen süper hafif yarış koltukları da aracın ince işçiliğini gösteren diğer detaylardan olduğunu belirtebiliriz.

McLaren Special Operations (MSO) Genel Müdür’ü Ansar Ali “McLaren Special Operations’tan temin edilebilecek sınırsız sayıda eklenebilir eklentilerle, müşterilerimizin hayal gücüne ortak olabileceklerini, nitekim bu 30. yıla özel McLaren P1 GTR’ın ise, kendileri için bir dönüm noktası ve yeni bir başlangıç olduğunu” belirtmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin