Ünlü İngiliz otomobil üreticisi McLaren, 720S’in daha hafif ve bunun sonucunda dinamiklerinin daha da arttırıldığı Track Pack donanım paketini, McLaren müşterilerine sunmuş durumda.

Bir aracın ki bu özellikle süper spor bir araç ise, aerodinamik yapının ne kadar önemli olduğunu sanırım anlatmaya gerek yoktur. Bu aerodinamik yapı rüzgara karşı direnci araç önünde karşılayarak, arkada tampona kadar eşlik eder. Ancak burada görünmeyen bir husus vardır, kütlesel ağırlık. Yani aracın burnunu bıçağın yüzü gibi keskin yapsanız ve araç gövdesi pürüzsüz bir tasarıma sahip olsa da, araç eğer iki ton ise bu az önce saydıklarımızın çok bir önemi kalmıyor. İşte bu konuda seçenek sunmak isteyen McLaren, Track Pack donanımıyla sevenlerinin karşısına çıkmış durumda. 720S’e göre 24 kilo daha hafif olan aracın motor üzerinde herhangi bir değişikliğe gidilmiyor. 4.0 Litrelik V8 motora sahip olan araç, karbon fiber detaylarla donatılmış durumda. Buna göre hafifletilmiş jant ve egzozlar, koltuk arkalarında titanyum bar ve karbon fiber kanatlar ilk göze çarpan detaylar.

Diğer bir taraftan araçta McLaren Track Telemetry (MTT) teknolojisi sayesinde aracı dahili üç kamera vasıtasıyla aracın pist üzerinde tur zamanlarını kaydederek, sürücünün zaman geliştirme konusunda destek sağlamış oluyor.

Fiyat konusu bizi ne kadar ilgilendirir açıkçası bilmiyorum. Nedenlerini tahmin edersiniz. Ancak İngiliz menşeli olması ve malum kur/vergi durumları nedeniyle, iki milyon Türk Lirası bile demek bence çok fazla iyimser bir bakış açısı olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin