Mercedes, O serisi için Avrupa’da tescil başvurusunda bulundu. Class olarak ayrılan modellerde O, hangi isim altında karşımıza çıkacağı ise merak konusu.

Mercedes‘in isimlendirdiği modellerin ilk harfi, o aracın hangi segment çatısı altında yer aldığına da işaret ediyor. Autoguide sitesinin haberine göre, marka 4 Şubat 2019 tarihinde O 120, O 140, O 180 ve O 200 tescil başvurusunda bulunduğunu paylaşmıştır.

Her ne kadar resmi açıklama yer alıyor olmasa da, bir kaç ihtimal üzerinde duruluyor. Öncelikle ( O ) harfi ile başlayan model, binek otomobillerinde yer almıyor. Aslında günümüzde ömrümüzün yarısını harcadığımız Mercedes Citaro otobüslerin kodu O530G – O530 – O530K olarak geçtiğini belirtmekte fayda var.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR;

Smart 20. yılına özel Forease ile karşımızda

İhtimaller dahilinde A serisinden daha küçük ve kompakt, For-Two / For-Four modelinden bir tık üzerinde olacak giriş seviyesi bir model ihtimali üzerinde duruluyor. Diğer bir taraftan ise tamamıyla elektrikli ünitenin yer alacağı ForFour / ForTwo serilerine yer verileceği.

Ancak en nihayetinde bunların hiç biri mümkün olmayıp, gelecekte üretim bandına çıkacak uzun vadeli otomobiller için, şimdiden O serisini tescil etmişler dahi olabilir. Görünen O ki, Alman otomobil üreticileri Bmw olsun, Audi olsun, modellerinin başına koydukları harf döngüsünden kolay kolay vazgeçmeyecekler gibi gözüküyor.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin