Evoque’un gerçek kullanım alanını abartılı şekilde vurgulamışlar

Evoque, 2011 yılından bugüne 2016 yılında geçirdiği makyaj dışında aynı şekilde satışta. Yeni modeli yolda olmasına rağmen hala oldukça iyi satış rakamlarına ve müşteri kitlesine sahip. Ama her şeye rağmen piyasaya yeni giren rakiplerinin yanında kendini unutturmamak için Land Rover oldukça farklı ve ilgi çekici bir reklam hazırlamış.

Reklamda İngiltere’nin caddelerinden birine devasa bir kasis hazırlanmış. Bu dev engelle karşılaşan sürücülerin bir kısmı geri dönerken, bir kısmı üstünden geçmeyi deniyor. Hatta X3’ü olan bir beyefendi iyi bir 4×4’ü olduğundan emin olmadığını söylerken, bir Fiesta sürücüsü kasise çıkmayı denediği sırada tamponunu vuruyor. Tabi muhtemelen bunların büyük bir çoğunluğu reklam için orada olan oyuncular.

Otomobil kuyruğu uzamaya devam ederken, reklamımızın kahramanı Evoque birden arkadan çıka geliyor. Kuyruktaki bütün otomobilleri geçtikten sonra çok basit bir hareketmişçesine kasisi geçiyor ve uzaklaşıyor. Firmanın vermek istediği mesaj ise oldukça net. Çok off-road odaklı bir model gibi gözükmese de Evoque önüne çıkacak pek çok engelin üstesinden kolayca gelebilir mesajı bizce oldukça ilgi çekici bir şekilde iletiliyor. X3 ve normal binek otomobillere yapılan gönderme cabası.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin