Firma sözcüsü, bütün Panamera’ları geçebileceğinizi söylüyor!

Volkswagen, R ürün gamını genişleteceğini açık bir şekilde belirtmişti. Bu genişlemeye başlamak için binek otomobillerin tepesinde bulunan Arteon’dan daha iyi bir seçenek olamazdı her halde. Tasarım olarak oldukça çekici gözüken model, yeni geliştirilmiş 3 litrelik VR6 motoruyla performans meraklılarının da aklını çelmeyi deneyecek.

Turbo beslemeyle beraber 400 beygirin biraz üstünde güce sahip olacak olan 6 silindirli motor, şu an satışta olan 276 beygirlik en güçlü Arteon düşünüldüğünde oldukça büyük bir adım olacak. Bir ‘R’ modeli oluşuyla tabiki 4Motion 4 çeker sistemine sahip olacak olan modelin şimdilik manuel seçeneği olacakmış gibi gözükmüyor.

Turbo beslemeli VR6 motorla ilgili bilgiler sağlam bir VW kaynağından geliyor. Polo GTI lansmanında Car Throttle’a konuşan firma sözcüsü Martin Hube, Artoen R’ın oldukça güçlü ve kıvrak bir otomobil olacağını söyledi. Sözlerine bütün Panamera’ları geçebileceğimiz yönünde bir cümleyle devam eden Hube, herhalde Panamera’nın giriş seviyesi modellerinden bahsediyordu.

VW Arteon test sürüşü videomuzu izlemek için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin