GLA’nın daha fonksiyonel bir versiyonu olacak

Yıllardır süren söylentilerden sonra, Mercedes sonunda kompakt SUV GLB’yi hazırlıyor gibi gözüküyor. Prototip model, soğuk hava testleri sırasında kameralara yakalanmış. Model kaplamanın yanında ayrıca gövde panellerinin şeklinin anlaşılmasını engelleyen parçaları da üzerinde taşıyor ve böylelikle tasarımını şimdilik oldukça gizli tutuyor.

Yeni GLB, Mercedes’in yeni A serisi ve GLA’da kullandığı MFA2 platformu üzerinde şekillenecek. Bu durum, GLB’nin diğer modeller ile pek çok motor, şanzıman ve çekiş sistemini paylaşacağı anlamına geliyor. Yani kaputun altında Mercedes ve Renault-Nissan birlikteliğinden doğan pek çok dizel ve benzinli motor seçeneği yer alacak.

Yeni GLB, Mercedes’in ürün gamında GLA’nın daha pratik ve daha geniş bir versiyonu olarak yer alacak. Kabinde yeni A Serisi ile tanıtılan konsol tasarımı yer alsa da modelin asıl farklılığı arkaya doğru ilerlediğimizde ortaya çıkacak gibi gözüküyor. Fotoğraflara dikkatli baktığımızda örtünün altında yer alan iki ekranlı konsol tasarımını fark edebiliyoruz.

Yeni GLB’nin 2019’un sonlarına doğru tanıtılması bekleniyor. Kamuflaj miktarının bu kadar fazla olması da bize modelin geliştirme aşamalarının henüz başında olduğunu gösteriyor. Ama çalışmalar hızlandıkça daha fazla casus fotoğraf, video ve Mercedes tarafından paylaşılan bilgiler yayılmaya başlayacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin