Özellikle e-Niro ile yadsınamaz bir atağa Avrupa pazarında sahip olan Kia, tamamıyla elektrikli üniteye sahip olan yeni modeli için Cenevre yolunu tutmuş durumda.

Tamamıyla elektrikli üniteye sahip araçların günden güne küresel anlamda ilgi çekmesi, markaların her anlamda segment gözetmeksizin pastadan paylarını almak, kaymağını sıyırmak adına yeni tasarım araçlarıyla karşımıza çıktıklarını uzun uzun anlatmaya gerek yok. Nitekim Güney Koreli Kia, Niro atağı ile birlikte her ne kadar ülkemizde istediği randımanı tam olarak almış olamasa da, Avrupa pazarında aslında hatırı sayılır dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı.

Kia bu kez tamamıyla yeni bir tasarım anlayışını, elektrikli bir ünite ile kombine ederek Cenevre yolunu tutmuş durumda. Cenevre Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkacak olan yeni EV, özellikle tasarım anlamında da dönüp tekrar baktıracak cinsten olacağını tek bir fotoğrafa bakarak dahi söylemek mümkün.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR;

Kia’nın ilk %100 elektrikli otomobili e-Niro karşımızda!

Öyle ki,  her ne kadar render bir görüntü olsa da, ön yüzünün alışılagelmiş Kia markasının tasarımından çok farklı olduğu dikkatlerden kaçmıyor. Kia Stinger ile özellikle beğenileri fazlasıyla üzerine toplamıştı. Niro gibi daha yuvarlak hatlardan, Stinger gibi daha köşeli ve keskin bir tasarıma geçiş yaptığı gözüken markanın, bundan sonraki yüzünde de Stinger’a gönderme yapacağını söylemek bu doğrultuda mümkün.

Henüz model ismi gün yüzüne çıkmayan otomobilin, tasarım ve teknolojileriyle önümüzdeki Mart 2019 Cenevre Otomobil Fuarı’nda dikkatleri üzerine çekeceği açık ve net gibi gözüküyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin