Bu sonbahar tanıtılacak

Volkswagen’in bu zamana kadar ürettiği en küçük crossover modeli olacak olan T-Cross, reklam kampanyasının da başlamasıyla seri üretime adım adım yaklaşıyor. İlk olarak 2016 Cenevre Otomobil Fuarı’nda konsept olarak ortaya çıkan model, bu sonbaharda üretime hazır hale gelmiş olacak. Reklam kampanyası ise, resmi lansmana kadar modele biraz daha dikkat çekmek için şimdiden başlatıldı. İlk bölümde, küçük crossoverın arkasını ve genel hatlarını gösteren çizimler bizimle paylaşılıyor.

Seat’ın küçük crossoverı Arona(testini buradan izleyebilirsiniz) ile aynı MQB A0 platformunu kullanacak olan T-Cross, yaklaşık 4107 metre boya sahip olacak ve T-Roc’ın hemen altında yer alacak. VW, T-Cross’un ufak boyutlarına rağmen şaşırtıcı derecede geniş bir iç hacim sunacağını iddia ediyor. Öne arkaya kaydırılabilir arka koltuklar sayesinde, gerekli durumlarda diz mesafesi ve bagaj hacmi arasında tercih yapılabilecek.

Volkswagen tarafından sunulan bir diğer iddia da standart olarak sunulacak şerit takip asistanı ve çarpışma önleme sistemleri sayesinde, modelin kendi sınıfındaki en güvenli crossover olacağı.

Tasarım konusuna gelecek olursak, ön yüz beklendiği gibi Arteon ile tanıtılan ve Touareg ile devam ettirilen tasarım dilini kullanıyor. Geniş ızgara farlar ile birleşerek premium bir görüntü oluşturuyor. Köşeli sis farları ve geniş hava girişleri T-Roc’ta olduğu gibi sportif görünümünü destekliyor. Arka kısım ise daha heyecan verici ve şaşırtıcı bir detaya ev sahipliği yapıyor. İki stop grubunu birleştiren LED çubuğu, lüks Audi modellerinde görmeye yavaş yavaş alışıyoruz ancak bir VW ve hatta giriş seviyesi bir crossoverda görmek oldukça şaşırtıcı.

Bagaj üstü spoiler, gri tavan barları, geniş çamurluklar ve devasa jantlar modele oldukça sportif bir görüntü veriyor. Ancak gerçek modelin bu çizimler kadar ilgi çekici olup olmadığını ilerleyen günlerde göreceğiz.

VW, henüz diğer detaylar ile ilgili bir bilgi vermiyor. Ancak kabinin büyük ölçüde Polo ile aynı olacağını söyleyebiliriz. Motor tarafında ise 1.0 TSI, 1.5 TSI ve 1.6 TDI seçeneklerinin bulunması bekleniyor. DSG ise tabiki opsiyonel olarak sunulacak. Modelin dört çeker mi yoksa sadece önden çekişli mi olacağı henüz belli değil. Ancak sadece önden çekişli olarak sunulması şaşırtıcı olmayacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin