Cenevre Otomobil Fuarı’nda karşımıza çıkacak olan Mercedes SLC, roadster araçlar arasında hala en ilgi çekeni.

1996 yılında ilk kez Mercedes SLK ile karşımıza çıkan bu yakışıklı roadster, üzerinden 23 sene geçmesine rağmen tavan yapısı ve gövde neredeyse özgün halini hiç bozmamış. SLC 180, SLC 200, SLC 300 ile 3 farklı ünite seçeneğine sahip olacak olan araç, Cenevre Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkıyor olacak.

Yanlış hatırlamıyorsam geçtiğimiz yılda da benzer bir araçla fuarda karşımıza çıkmıştı. Ancak henüz bir gelişme yaşanmış değil. Bu ülkemiz pazarından da kaynaklı bir bilgi eksikliğinden de kaynaklanmış olabilir.

Neden diye soracak olanlarınız olacaktır çünkü aracın tasarımı açıkçası bende bir “vay” etkisi yaratmadı. Özellikle son CLS kasada karşımıza gelmeye başlayan yeni aydınlatma formlarına göre bu araçta yer alan ön yüz, açıkçası bana biraz eski ve sönük geldi. Detaylara inildiğinde özel sarı rengi 5 kollu 18 inçlik AMG jantları ve ona önde 235/40 R18, arkada ise 255/35 R18 eşlik eden lastiklerle bir kombinasyon yakalanmış olunsa da, kabin içerisi açıkçası 2000’li yılların başından hallice hissiyatı uyandırmış durumda. Sezarın hakkı sezara evet vites ünitesi hala çok sportif. ancak geri kalan detaylara bakıldığında, heyecanlandıran noktalara rastlamak oldukça güç.

AIRSCARF özelliği ile boyun hizasında ısıtıcılar sunan aracın ülkemize gelmesi zaman elbette alacaktır. Üretilmiş olduğu topraklarda 40.000€ gibi bir fiyat etiketine sahip olacağını düşünecek olursak, 600.000 TL en iyi ihtimal rakamlarını konuşmak doğrusu hayal olamayacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR;

Mercedes AMG A35 4Matic POV Test Sürüşü – En ucuz AMG!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin