Kardeşi Polo GTI’da olduğu gibi 2 litrelik TSI motoruyla geliyor

SEAT, yeni Ibiza için bir Cupra versiyonu hazırlamadıklarını duyurmuştu. Aslında sözlerinde de durdular çünkü model temel olarak bir SEAT değil. Cupra’nın bir alt marka olarak SEAT’ten ayrılmasından sonra nasıl bir yön izleyeceği merakla bekleniyordu. İlk modeli Mart ayında Cenevre Otomobil Fuarı’nda göreceğimizi söylemiştik. Cenevre Otomobil Fuarı henüz başlamamış olsa da Seat’in Cenevre için hazırladığı modelin ilk görüntüleri internete yayıldı.

Modelde dikkatinizi çeken ilk nokta Seat logosu taşımaması olabilir. Taşıdığı yeni Cupra logosuyla beraber daha agresif bir body kit ve 18 inçlik jantlara sahip olan model tabi ki bir Cupra’ya yakışır şekilde kaputunun altında da farklı bir motor taşıyor.

Tahmin edebileceğiniz gibi Cupra, motorunu Polo GTI ile paylaşıyor. 2 litrelik turbo motor 200 Hp güç ve 320 Nm tork üretiyor. Hem 6 ileri manuel hem de DSG şanzıman ile sunulan model, kardeşi Polo GTI gibi 0’dan 100’e 6.7 saniyede çıkarak maksimum 233 km/s hıza ulaşabiliyor.

Ayrıca kabinde de karbon-fiber trim parçaları, Alcantara döşeme, altı düzleştirilmiş spor direksiyon ve tamamen dijital kadranlar bulunuyor. Dikişlerde kullanılan bakır rengi de Cupra’nın karakteristik imzası olacak gibi gözüküyor.

Model şimdilik konsept olarak duyurulsa da, yol versiyonunu görmek için çok beklememiz gerekmeyebilir. Modelin detaylarının çoğu bilinse de yapılacak resmi lansmandan sonra daha iyi fotoğraflara ve farklı bilgilere sahip olacağız.

1 Yorum

  1. 0–100 6.7 sn nedir allah aşkına. 2.0 litrelik 200hp bu motora rağmen hem de. Bende 1.4 lt 185hp a1 var. 0-100 ü 6.9sn. Siz düşünün artık cupranın yetersizliğini. Daha iyi olmalıydı bence.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin