Geçtiğimiz günlerde görüntüleri servis edilen Infiniti markasının konsept aracı, Shanghai Otomobil Fuarı’nda görücü çıktı.

Geleceğin otomobili olarak lanse edilen ve 2000’li yılların FX serisine de gönderme yapan spor elektrikli Infiniti QS, her otomobil markası gibi fuarda gövde gösterisi yapmaktan elbette geri durmadı. Tanıtılan bu konsept markanın yakın gelecekte sunacağı tasarım çizgisine ve e-POWER güç ünitelerine  dair de ipuçları veriyor. Konsept modelde kullanılan esnek mimari, yüksek performanslı elektrikli güç aktarma organlarına ev sahipliği yapıyor. Infiniti tasarımcıları yeni dış mekan oranlarını denemek, geniş bir iç mekan yaratmak için geleneksel üç kutudan oluşan sedan tasarımını yeniden yorumlamış durumdalar.

Japon DNA’sı üzerine hazırlanan Qs Inspiration, INFINITI’nin elektrikli otomobillerinde kullanacağı yeni tasarım dilini de gösteriyor. Sanattan ve modern mimariden esinlenen tasarım, Japon uzaysal ‘Ma’ kavramını benimsiyor. Qs Inspiration’ın kabininde kullanılan tasarımda Japon tasarım anlayışının etkisi kendisini belli ediyor. Sürücü merkezli kokpitte dağınıklıktan uzak bir tasarım kullanılmış. Kokpitte kullanılan renkler, formlar ve malzemeler aracın performans potansiyelini görsel olarak ifade ediyor. Bağımsız koltuklar, kullanılan renk paleti ve cömert iç mekan sayesinde yolculara rahat bir ortam sunuluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR;

Infiniti Q50 Signature Edition New York’ta yer alacak!

Renault Nissan Mitsubishi ittifakı ile birlikte, gelecekte tasarlayacağı araçlarda Infiniti artık çok daha teknolojik ve elektrifikasyona adapte olmuş bir şekilde görücüye çıkıyor olacak. Son olarak bu ittifakın bağlantısının ne ilgisi olduğunu soranlarınız içinde, Infiniti markasının Nissan’ın lüks markası olduğunu hatırlatmış olalım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin