Infiniti yakın zamanda Q Inspiration sedan aracından ilham alarak crossover pazarında da elektrikli olacağının sinyalini vermiş durumda.

Japon otomobil üreticisi Infiniti, her ne kadar ülkemizde olmak istediği yerde tam anlamıyla olamıyor olsa da, özellikle ABD başta olmak üzere Kanada gibi bir çok ülkede hatırı sayılır satış rakamları sonucu, yollarda görmenin mümkün olduğunu bir kere belirtmekte fayda var.

Şirkete göre, QX Inspiration “yenilenmiş form diline” sahip ve daha önce Q Inspiration sedan gibi “markanın elektrikli geleceğini” işaret ediyor. Concept aracın iç yüzü henüz ortaya çıkmamış olsa da, lüks marka  “geleneksel teknikler kullanılarak el yapımı olacağını ve ince bir Japon duygusallığından ilham alan bir malzeme seçeneği” olacağını basına açıklamış durumda. Bu elbette Lexus markasının takumi olan zanaatkarları ile oldukça benzerlik taşımakta. Kabin ayrıca, “Japon omotenashi misafirperverliği prensibi” ile bildirildiği bildirilen sürücü yardımı ve bağlantı teknolojisine de sahip olacak.

Markanın yeniden tanımlanmasının bir parçası olarak  Infiniti, 2021’den itibaren tüm modellerini tamamen elektrikli ya da seri hibrit aktarma organları ile tedarik etmeyi planlıyor.

14 Ocak’ta başlayacak olan Detroit Autoshow’da yerini alacak olan Infiniti markası, concept araçlarını meraklılarının beğenisine sunarken aynı zamanda 30 sene önce ilk aracının gösterime çıktığı yerde, bu sefer concept aracının görücüye çıkmasının gururunu haklı olarak yaşayacak gibi gözüküyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin