Normal i30N’den fazlasını isteyenler için

i30N henüz yollara çıkmadı ancak şimdiden OEM performans parçaları tanıtılmaya başladı. Hyundai, yeni duyurduğu parçalarla daha performans odaklı bir i30N isteyen müşterilerini tatmin etmeyi planlıyor. Liste frenler, jantlar, lastikler ve koltuklar gibi parçalardan oluşuyor.

Listenin başında 10 kollu OZ Racing jantlar yer alıyor. 8.0×19 inç ebatındaki jantlar orijinal jantlara göre her tekerde 4 kg ağırlık avantajı sağlıyorlar. Carbon-fiber kapak içeren jantların Almanya fiyatı 1,916€.

OZ Racing jantlarınızı daha iyi birer lastikle almak isterseniz 235/35/19 Pirelli P Zero Trofeo Rs’ler imdadınıza yetişiyor. Lastik ve jant paketi beraber 3,100€’ya ulaşıyor ve Trofeo Rs’lerin bir hot-hatch için çok çok iyi lastikler olduğunu söylemeden geçmeyelim. Listede sırada alüminyum bijonlar ve ayarlanabilir arka denge kolu bulunuyor.

i30N ‘Performance’ paketi için sunulan opsiyonel fren balatalarının fiyatı ön ve arka takım için 350€. Recaro ile geliştirilmiş tek parça yarış koltuklarının her biri 7 kg daha hafif. Standart 3 noktalı kemerler ile de kullanılabilen opsiyonel koltuklar, 6 noktalı kemerlerle de uyumlu.

Diğer parçalar ise i30 TCR touring otomobilinden taşınan çıkartmalardan oluşuyor. Parçaların resmi lansmanı Essen Otomobil Fuarı’nda yapılacak. Modelin ülkemize ne zaman geleceği ise henüz belli değil. Modelle ilgili diğer detaylar için önceki haberimizi okuyabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin