20 senelik mazisi bulunan Opel Zafira, PSA grubunun ilk meyvelerini farklı boyutlarda sunacağı Zafira Life ile toplayacak mı dersiniz?

1999 yıllardan günümüze elle tutulur MPV’ler arasındaki yerini korumayı başaran Opel Zafira, her ne kadar hala MPV olarak lanse ediliyor olsa dahi, 2020 yılında çıkması ön görülen farklı boyutlarda sunacağı Zafira Life ile bence artık Minivan olma yoluna hızlı bir giriş yapmış gibi gözüküyor.

Alman otomobil üreticisi Zafira Life için 4.60 metre “Küçük”, 4.95 m ” Orta “ve 5.30 m” Büyük “- her biri dokuz adete kadar koltuk kapasitesiyle birlikte, alıcı adaylarının farklı ihtiyaçlarına göre tercih edilebilir seçeneklerde olacağı belirtilmekte. Zafira Life’ın “S” versiyonu mevcut Zafira’dan yaklaşık 10cm daha kısayken, “L” yaklaşık 65 cm daha uzun ve bu nedenle de Vivaro Combi yolcu minibüsü kadar büyük. Bu MPV’lerde alışık olmadığımız farklı boyutlara sahip bir araç haline getiriyor olsa da, yazının başında belirtmiş olduğum gibi aslında minivan demek çok doğru olacaktır.

Opel CEO’su Michael Lohscheller, “Yeni Zafira Life ile Opel, stratejik planını uygulamaya devam ediyor. 2020’nin sonuna kadar pazara, en çok satan Corsa’nın gelecek nesli de dahil olmak üzere, sekiz yeni veya yenilenmiş model getireceğiz. 2019’un ilk yarısında iki elektrikli model için çalışmalara başlayacakları, Corsa ve Grandland X ile” meraklılarının karşısına çıkmaya hazırlandıklarını belirterek ” Şirket, her şeyden önce yüksek hacimli, karlı, büyüyen pazar segmentlerine yatırım yapıyor. Opel yakın zamanda tüm hacim üreticilerinin en genç ürün portföylerinden birine sahip olacak.” açıklamalarında bulunmuştur.

Opel Zafira Life, Beş, altı, yedi veya sekizinci koltuklar ayarlanabilir yapılandırma mevcut olup, ön yolcu koltuğunun arkaya yatırılması, 3,50 m uzunluğa kadar olan nesnelerin taşınmasını sağlar. Üçüncü sıra koltukların katlanması, Zafira Life “S” nin bagaj kapasitesini 1.500 litreye çıkarır (tavan seviyesine kadar). Arka koltukların (yeniden takılması aynı derecede kolay olan) sökülmesi, toplam kargo kapasitesini 3.397 litreye çıkarır.

Uzun dingil açıklığı versiyonları için lüks “Lounge” dizaynına yer verilecek olup, önde masajlı ve elektrikli ısıtmalı koltuklar, arkalarında her biri 48 cm genişliğinde koltuk minderi bulunan dört hareketli deri koltuk yer alıyor olacak. VIP yolcular böylece birbirleriyle yüzleşip oturabiliyor olacaklar. Hareketli masa ayrıca küçük nesneler için ek depolama alanı sağlamak üzere katlanırken, yolcular 230 V prizini kullanarak mobil cihazlarını yada çalışma alanı için bilgisayarlarını şarj edebiliyor olacaklardır.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin