BMW’nin, M1 gibi bir supercar modelini tekrar canlandırması ya da yerini alabilecek yeni bir model hazırlaması yıllardır bekleniyor. Ama Frank Van Meel bunun gerçekleşmeyeceğini duyurdu.

BMW M müdürü Frank Van Meel, Münih’te CarAdvice editörü ile yaptığı röportajda ürün gamının tepesinde bulunacak niş otomobiller yerine, kitlelere ulaşacak spor otomobiller yapmayı hedeflediklerini söyledi. “Müşteriler için araba yapmaya çalışıyoruz, olabildiğince çok müşteriye ulaşmaya çalışıyoruz, ama 200 kişi için hazırlanacak bir model bizim ana hedefimiz değil” dedi.

Meel’e göre BMW M’in bir AMG GT rakibi hazırlayıp, üretebilecek mühendisliği ve kapasitesi var ancak onun yerine “daha geniş bir kitleye hitap edecek, hızlı gemilerden oluşan bir armada” oluşturmayı tercih ediyorlar.

Meel, “Evet yapılabilir çünkü yeterli mühendis gücüne sahibiz, ama M tarihine bakarsanız, seri üretim bir otomobili alıp ondan yüksek performanslı bir model çıkaran ilk firmayız. Bu durumu, AMG dahil olmak üzere tüm firmalar bizden kopyaladı” dedi.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin