BMW oldukça “büyük” bir X serisi hazırlamış. Peki başarılı olabilmiş mi?

Aylardır BMW’nin X7 konseptini Frankfurt Otomobil Fuarı’nda duyuracağı konuşuluyor. Bu söylentilerin gerçekliği, firmanın Twitter paylaşımından sonra kesinleşmiş oldu. Şimdi ise Bimmerpost, X7 konseptin son hali olduğunu söyledikleri fotoğrafları paylaştılar. BMW’nin Twitter’da paylaştığı fotoğrafa bakarak, Bimmerpost’un doğru şeyler paylaştığını söyleyebiliriz.

X7, BMW’nin ilk 7 koltuklu modeli olacak. Modelin boyutlarına rağmen üçüncü sıra koltuklar biraz sıkışık olacak gibi gözüküyor. Model her noktada devasa diyebileceğimiz ölçülere sahip gibi gözüküyor. Buna ikonik BMW böbrekleri de dahil. Boyutların bu kadar büyümesi ise modeli güzelleştirmekten çok çirkinleştirmiş olabilir.

Bimmerpost’taki yorumlarda bakarsak pek çok kişi modelin oldukça çirkin olduğunu düşünüyor. Hatta Mercedes’in, modelini tasarımını sabote etmiş olabileceğini bile söylüyorlar.

Konsept model olduğunu düşünürsek, üretim modelinin daha uysal bir halde olacağını söyleyebiliriz. Tabi başta ön ızgara küçülecektir. Motor ve diğer detaylarla ilgili bilgi ise henüz yok. Bunlar için en azından bir kaç gün daha beklememiz gerekiyor. O zamana kadar konsept modelle ilgili düşüncelerinizi lütfen bizimle paylaşın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin