Henrik Fisker tarafından kurulan Fisker, Model Y alternatifi olarak tamamıyla elektrikli üniteye sahip olacak SUV&Crossover ile görücüye çıkmaya hazırlanıyor.

Sadece ön yüzünün fotoğrafı paylaşılmış olunsa da, CHR‘dan hallice kübik bir tasarım olacağı hissiyatı yarattı ilk izlenim olarak. Tesla‘nın Model Y aracını direkt olarak karşısına aldığı belirtilen Fisker‘in ismi henüz koyulmamış bu aracı için, tamamıyla elektrikli bir üniteye sahip alacağı belirtiliyor.

80kWh batarya ile ortalama 480km menzile sahip aracın 4 çeker sisteme sahip olacağı belirtiliyor. Model Y’den daha uygun olacağı ve ortalama 40.000$ seviyelerinde Amerika pazarında alıcı bulacağını belirten yetkililer, Tesla’nın her ne kadar pasta payına ortak olmayı hedef almışlar gibi gözükse de, şuanda ismi belli olmayan aracın 1 sene içerisinde alıcı bulacak olan Model Y’nin ne kadar karşısında durabilir, bu elbette bambaşka bir tartışma konusu.

Volkswagen elektrikli ünitelerde de agresif olacak!

Ancak uygun fiyatlı bir elektrikli otomobil olacağı belirtilirken, günden güne düşen batarya fiyatı ve maliyetleri karşısında artan elektrikli otomobil seçeneklerine bakıldığında, kim elini çabuk tutarsa piyasanın kaymağını o alacak gibi görünüyor. Özellikle ulaşılabilir en uygun EV araç haberleri ile Volkswagen markası, bu konuda fırtına öncesi sessizliğini ısrarla korumaya tehlikeli bir şekilde devam ettiğini belirtmekte fayda var.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin