Mercedes-Benz G serisini yenilemeye devam ediyor. New York Otomobil Fuarı öncesi yenilenen GLC Coupe gün yüzüne çıktı.

Selefine göre tasarımsal açıdan büyük değişimlere yer verilmeyen Mercedes GLC Coupe için, makyajlı desek sanırım yanlış olmayacaktır. Yeni kırmızı renk ve yeni jant (koyu renk) ilk dikkatimi çeken detaylardan. Zira boyutları anlamında da bir değişiklik sunmayan aracın elbette asıl yeniliği kabin içerisinde sunulmuş durumda.

12.3 inc tamamıyla dijital sürücü ekranı ve 7 inc multimedya ekranı ile CLS ve A serisi ile başlayan akım devam ettirilmiş. Nitekim yine Mercedes Benz User Experience (MBUX) bilgi eğlence sistemi yeni GLC Coupe ile de sunulmuş durumda. En son yeni CLA’da karşılaştığımız ENERGIZING COACH özelliği yeni GLC Copue ile ayrıca sunulurken, o an tercih edilen stile göre kabin için iklimlendirme, koku, ışıklandırma ve masaj yapma kombinasyonları programlanabiliyor.

Yeni GLC Coupe ünite seçenekleri henüz açıklanmasa da, dizel ünitenin sabit kalacağı ancak benzinli ünitenin 48V mild-hybrid kombinasyonuyla geleceğine kesin gözüyle bakabiliriz. Fiyat konusunda ise ülkemizde güncel GLC Coupe AMG paketinin fiyatının 570.000 TL bandında olduğunu düşündüğümüzde, yeni GLC Coupe ile birlikte fiyatların yukarı taşınması elbette hayal olmayacaktır. New York otomobil fuarında kanlı canlı karşımızda olacak aracın ülkemize giriş tarihi ise henüz belli olmadığını da belirtmiş olalım.

HALA İZLEMEDİNİZ Mİ?

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin