Toyota geçen sene Limited Editon olarak tanıttığı spor aracını, Amerika yollarına Hakone Editon olarak çıkarmaya hazırlanıyor.

Geçtiğimiz sene Japonya’da Limited Edition olarak gün yüzüne çıkan aracın, Kuzey Amerika pazarı için renginin Hakone olarak ismini taşıdığı, Toyota 86 Hakone British Editon olarak görücüye çıkardı.

Özellikle bronz jantlar ve özel Hakone İngiliz yeşili olarak adlandırdığı renk uyumu ile araç hali hazırda dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Nitekim kabin içerinde ise, olabilecek her yere alkantra kumaş döşemenin uygulanması açıkçası nefis olmuş. Geçen sene Limited Edition ünite verileri açıklanmamış olunsa da, Hakone British Edition’da yer alan ünite detayları resmi olarak paylaşılmış durumda.

2.0 litrelik 4 silindirli boxer ünite 205hp 211nm tork güç üretiyor olacak ve 6 ileri manual bir şanzıman aracılığıyla gücünü zemine aktarıyor olacak. Açıkçası Avrupa pazarından ziyade, Kuzey Amerika pazarına neden bu denli güçsüz bir ünite ile giriş yaptığını anlam veremedik. Ancak 86 jenerasyonuna uygun olması açısından, orjinal yapıyı bozmamak adına bu tip bir güçlendirme adımı atmadıkları tahminini yürütmek yanlış olmayacaktır. Peki bu durum, hedef gördüğü pazarda istediği atışı yapmasına olanak sağlayarak, bu satış rakamlarına yansıyacak mı? Elbette bunu zaman gösteriyor olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin