İspanyol marka 2025 yılında tanıtacağı şehirli EV’nin ipucunu UrbanRebel ile veriyor.

SEAT’tan bağımsız bir marka hâline geldiğinden beridir ilgi çekici modelleri ile adından söz ettiren Cupra, bu sefer de yeni bir konsept ile gündeme geldi. İlk yalın modeli Formentor’dan sonra Tavascan ile vitesi artıran İspanyol üretici bu sefer de 2025 yılında piyasaya süreceği şehir içi kullanıma uygun elektrikli otomobili ile karşımızda.

Adı UrbanRebel olan konsept, 7-12 Eylül arasında ziyaretçileri bekleyen IAA Mobility Fuarı’nda boy gösterecek. Tıpkı büyük etkinlik gibi Münih’te hizmete girecek olan Cupra City Garage öncesi tanıtılan sergi aracı önümüzdeki 4 yıl içinde satışa sunulacak otomobilin tasarımına dair ipuçları taşıyor.

Hedefi Martorell’de yılda 500 binden fazla kent kullanımına uygun EV üretmek olan Cupra zaten çarpıcı ve atletik olan çizgilerini UrbanRebel ile bir adım daha öteye taşımış. Uzunluğu 4.080 mm, genişliği 1.795 mm, yüksekliği 1.444 mm olan otomobil aslında bu boyutları ile B sınıfı hatchback’ler ile benzer ölçülere sahip. Tabii devasa arka kanat, sportif ön ve arka dizayn bu algıyı biraz değiştirse de Cupra’dan da başka türlüsü beklenemezdi.

Hoş, üretim modelinde bu kadar çarpıcı detaylar (örneğin devasa arka kanat, aerodinamik ön tampon) görür müyüz bilemiyoruz. Jant kapakları ve bakır detaylar Cupra’dan görmeye alıştığımız detaylar olduğu için onları üretim modelinde de görebiliriz.

Cupra, UrbanRebel modelinin normalde 250 kW (yaklaşık 340 bg) maksimumda ise 320 kW (yaklaşık 435 bg) güç üretebildiğini belirtmiş. Bu sayede sıfır emisyonlu otomobil durur hâlden 100 km/h sürate sadece 3,2 saniyede çıkabiliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin