Ülkemizde bol sıfırlı satış fiyatı etiketiyle ünlü İngiliz otomobil üreticisi Rolls Royce, Ghost için geri sayıma hazır gibi.

İngiliz otomobil üreticisi Rolly Royce’un kendi topraklarında bulunan Goodwood West Sussex tesislerinde üretim bandına çıkan yeni Ghost, yakın bir zaman önce statik olarak görüntülenmiş ve yine aynı şekilde ağır kamuflaj altında bulunan aracın, uzun süredir makyajlı versiyonunun elden geçtiğine işaret etmişti.

Nitekim ilk kez Almanya sokaklarında hareket halinde casus kameralarına takılan Rolls Royce Ghost’un, tasarım anlamında aydınlatma grubu ve tamponlar dışında çok farklı bir değişimin bizi karşılamayacağını görüntülerden ifade etmek mümkün.

Asıl değişimin kabin içerisinde olacağını ön görüyor olsak da, markanın elektrikli üniteler üzerinde ve özellikle bataryalar üzerinde çeşitli Ar&Ge çalışmalarında da bulunduğunu, yurt dışı kaynaklar hali hazırda belirtiyordu. Bu cüssenin sorumluluğunu üstlenen V12 ünitelere karşılık, mild-hybrid çalışmasının, yeni nesil ile birlikte artık marka tarafından start verilebileceğini ön görmek mümkün. Phantom ve Cullinan modelleri ile aynı alt yapıyı paylaşan Ghost, yeni nesilde elektrikli üniteye yer verebilmesi için ağırlıklarından kurtulabilmek adına farklı yeni bir alt yapı mimarisine gitmesinin süpriz olmayacağını da şimdiden belirtmiş olalım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin