Yakın zaman önce Seat ile yollarını ayıran Cupra, başlı başına bir marka olarak yola çıkmıştı.

Başlı başına bir marka olarak kısa zaman önce yola çıkan Cupra, ilk meyvelerini vermeye başlamış durumda. İlk SUV aracının konsept halini, 05 Mart tarihinde kapılarını açacak olan Cenevre Otomobil Fuarı’nda gün yüzüne çıkaracak olan Cupra, Formentor ile SUV bir aracın, aynı zamanda fazlasıyla sportifte görünebileceğini tanıtım öncesi yayınlamış olduğu görüntülerden bizlere iletmiş oldu.

Genel hatları itibarıyla o bildiğimiz Cupra tasarımından çok farklı bir noktaya kendisini taşımış olan marka, açıkçası tasarım anlamında gelecek vaat ediyor. Her ne kadar profilden bakıldığında özellikle C sütunu neticesinde bir Infiniti Q30’u ve arkadan bakıldığında yekpare stop led grubu neticesinde Porsche hissiyatı uyandırıyor olsa da, aracın ön yüzü, jantı ve iç dizaynı bence oldukça şık.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR;

%100 safkan ilk Cupra; Terramar

Aracın çift yakıt kapağını yorumlayacak olursak, bu aracın bir plug-in hybrid olacağını rahatlıkla söyleyebiliriz.  240hp dolaylarında içten yanmalı bir üniteye sahip olması beklenen aracın elektrik ünitesi ise, 50km menzile kadar tüm yükü sırtlayacağı yurt dışı kaynaklar tarafından iletilen detaylar arasında yer almakta.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin