Alman otomobil üreticisi Audi, Cenevre Otomobil Fuarı’nda 4 modelinin plug-in hybrid versiyonlarıyla gün yüzüne çıkacak.

Otomobil üreticilerinin elektrikli ünitelere yapmış oldukları yatırım ve AR&GE sonuçları yavaş yavaş meyvelerini vermeye başladı. Eskiden fuarlar yaklaştıkça, markaların süper concept modelleri haberleri kulağımıza gelir ve sonrasında belki de bir daha görmemek üzere fuarda karşımıza çıkar, sonrasında da çoğunlukla bir daha görmezdik. Bu otomobiller hep en dikkat çekici ve en hızlı otomobiller oldukları, markalara tarafından iletilirdi.

Ancak artık sene 2019 ve her yeni fuar takvimi yaklaştığında, neredeyse sadece “elektrikli otomobil” konuşur olduk. Çünkü markaların tamamı, pastanın kaymağını alabilmek ve marka bilincini daha üst çıtalara taşıyabilmek adına, elektrikli üniteler tarafında fazlasıyla ter döküyor.

Bunlardan biri de Alman otomobil markası Audi..

Cenevre Otomobil Fuarı’nda Audi; A6, A7, A8 ve Q5 modellerinin plug-in hybrid versiyonlarını tanıtıyor olacak. Dikkat çeken detay ise, her birinin elektrikli ünite sayesinde en az 40km menzile sahip olacağı.

Audi E-tron ile ilk elektrikli SUV sınavı (Ulaşılabilir mi?)

TFSI e” olarak isimlendirilen ünite, e-tron ailesininde bir parçası olacağı belirtiliyor. Bu da önümüzdeki dönemlerde %100 elektrik ünitesi ile yol alan Audi modellerinin çok uzak olmadığı anlamına gelmekte.

14.1kWh kapasiteye sahip batarya hücreleri, aynı Tesla’da olduğu gibi araç zemine eşit olarak dağıtılarak ağırlık dengesinin korunacağı belirtiliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin