Maserati Levante, yeni hazırlanan V8 GTS modeli ile Porsche Cayenne Turbo gibi performans SUV’lerine rakip olmaya hazırlanıyor.

Model, Quattroporte GTS’de kullanılan 3.8 litrelik twin turbo motor ile test edilirken görüntülendi. Motor, Quattroporte’de 523 HP sunuyor. Bu değer ile 513 HP’lik Cayenne Turbo’dan daha güçlü olan Levante GTS, yaklaşık 542 HP olması beklenen Range Rover Velar SVR’ın da çok gerisinde kalmayacak.

 

Rakipleri gibi Levante GTS de, kendisine özgü daha yol odaklı şasi ayarlarına sahip olacak. Havalı süspansiyon sisteminde, konfordan ödün verecek bir performans seçeneği ile daha iyi gövde kontrolü sağlanacak.

Model içerde ve dışarda GTS donanım seviyesine özel detaylar taşıyacak. Dışarıdaki daha büyük jantlar ve agresif tamponlar gibi detayları, kabinin daha “dolu” ve sportif havası takip edecek.

Levante’nin sportif versiyonunu bir de daha çevreci olan hibrit seçenek takip edecek. 3 litrelik V6 motoru bir elektrik motoruyla birleştirecek olan seçeneğin, tamamen elektrikli modda 50 km civarında yol alabilmesi bekleniyor.

Kaynak:AutoCar.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin