Frankurt Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkacak olan Opel Corsa e-Rally, markanın aynı zamanda da ilk elektrikli rally aracı olacak.

ADAC ile uzun süredir birliktelik yaşayan Opel, PSA grubuna katılmasıyla birlikte hiç fena olmayan bir ivmeleme yakalamış durumda. Adam R2’nin de yerine alacak araç elektrik teknolojisinin nimetlerini sonuna kadar kullanacak gibi gözüküyor.

50kWh bataryası ile WLTP verilerine göre 320km bandında bir menzile ulaşabiliyor olacak. Ancak elbette performanslı pist kullanımlarında yarı yarıya düşmesi elbette kaçınılmaz olacaktır. 134hp güç 260nm tork değerleri ister istemez “rally” kelimesini sorgulatıyor olacaktır. Ancak standart bir Corsa’dan elbette ayıran teknik veriler ve ADAC iş birliği ile sınıfında şuanda neredeyse tek. O nedenle hafta sonu pistte vakit geçirdikten sonra, ailenizle birlikte tatile rahat çıkma fikri hiç fena değil gibi. Önümüzdeki ay Frankurt Otomobil Fuarı’nda karşımıza gelecek olan Adam R2’nin yerine, elektrikli ünite kombinasyonu ile gelecek olan Opel Corsa e-Rally, dikkatleri fazlasıyla üzerinde toplayacak gibi gözüküyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin