i1’den i9’a, iX1’den iX9’a hepsi artık potansiyel birer model

BMW, bir kaç yıl önce “i” ailesinin ilk üyeleri olan i3 ve i8’i tanıttı. Modellerin hala arkasında duran marka bu yıl i3’ü makyajlayıp i3s’i tanıtırken, i8 Spyder ve makyajlı i8 tanıtılalı sadece bir kaç gün oluyor. BMW elektrikli otomobillerin gidişatından memnun olsa gerek ki, yeni modeller için isim haklarını almış, yani yeni “i” modelleri yolda.

Kasım ayında, BMW’nin iX3 ismi üzerinde düşündüğünü, X3’ün tamamen elektrikli olan versiyonunu bu isimle tanıtacağı yönünde söylentiler vardı. Şimdi ise BMWBlog’tan gelen rapora göre, firma önceki isimlendirme düzenini aynı şekilde “i” ürün gamına da taşıyacak.

BMW’nin yeni planları, 2025’e kadar 12’si tamamen elektrikli olmak üzere 25 yeni modelden oluşuyor. Yönetim kurulu üyesi Harald Krüger, i1’den i9’a, iX1’den iX9’a 18 ismin haklarının BMW tarafından alındığını doğruladı ve BMW’nin “i” hikayesinin yeni başladığını söyledi.

BMW’nin bütün isim haklarını almış olması, bütün i harflerini sıralıyacağı anlamına gelmiyor. En basitinden elektrikli X3’ün normal X3 modelleri altında sunulacağını biliyoruz. 4 kapılı sedan olarak aileye katılacak olan i5 ise ilk tanıtılmasını beklediğimiz modellerden biri. Neler olacağını yakın zamanda artan bir tempo ile görmeye başlayacağız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin